Спорт (29)

Нов, надежен почеток за стадионот во Прилеп

Фудбалот без стадион не може и затоа радува секоја активност во врска со реновирањето на Градскиот стадион „Гоце Делчев“.

Победа дел од прволигашкото првенство

Eкипата на Победа трета година во серија ќе биде дел од прволигашкото првенство во фудбал, што секако претставува успех бидејќи се само 10 тима.

Кожуф изненадувачки ја совлада Победа, прилепчани во потрага по напаѓач

Фудбалерите на прилепска Победа, вчера попладне во пријателски натпревар во Гевгелија, загубија од второлигашот Кожуф со 3-1 (2-1).

Победа го победи домашниот ривал во Разлог

Екипата на Победа цела недела е во Банско, Бугарија на втората фаза од подготовките. Покрај секојдневни тренинзи, има и тест-натпревари.

Спортско воздухопловство: Светски куп во дрнови

Неуморен е клубот Фил феникс, предводен од директорот Здравко Тодороски. Успешно, вторпат, го организираа Светскиот куп во летање, управување квадрокоптери (дронови).

Џудо Клубот СЕИШИН-Прилеп повторно настапи на Државно Првенство и се закити со 21 медал

На 27.05.2018 во Прилеп, спортска сала на ООУ Добре Јованоски се одржа Државно Првенство за Помлади Пионери-ки и Кадети-ки.

Победа на крајот на сезоната 8-мо пласирана - опстанокот треба да се завери во баражот

Фудбалерите на Победа со вчерашната минимална победа над Ренова од 1-0 на стадионот Младост во Струмица во конечниот пласман на крајот на сезоната 2017/2018 го освоија 8-то место.

Џудо клубот „Сеишен“ од Прилеп со освоени пет медали на меѓународен турнир

На 13.05.2018 во Пеќ, Косово во организација на Џудо Клуб "Ипон" Пеќ, се одржа Меѓународен Турнир во "JUDO FOR PEACE".