Корисни Информации (257)

Изложба - "Играчки и роботи како ликовна инспирација"

Од петок, 17.08.2018 година со почеток во 19:30 часот, па се до 30 август во ликовната галерија на ЦК Марко Цепенков во Прилеп, ќе биде отворена изложба Играчки и роботи како ликовна инспирација.

Победа дел од прволигашкото првенство

Eкипата на Победа трета година во серија ќе биде дел од прволигашкото првенство во фудбал, што секако претставува успех бидејќи се само 10 тима.

ФК Партизан од с.Обршани со дебитантски настап во Втората лига

Првенството во Втората лига - Исток е закажано со старт на 18 август,  но дали таму дебитантскиот, историски настап ќе го има Партизан од Обршани сеуште не е познато, поради недостиг на финансиски средства.

За сите љубители на пишаниот збор – Поетско Маркукуле 2018

Оживејте ја мислата на перото со возвишен збор, пред кого и белата хартија е немоќна, со ПОЕТСКО МАРКУКУЛЕ `2018.

Дежурни аптеки во Прилеп за месец август 2018

Дежурни аптеки во Прилеп за месец август 2018 година.

Издавање на возачка дозвола

Процедура за издавање на возачка дозвола во Република Македонија.

Издавање на патна исправа

Воведени се промени во издавањето на патна исправа во Република Македонија.

Кожуф изненадувачки ја совлада Победа, прилепчани во потрага по напаѓач

Фудбалерите на прилепска Победа, вчера попладне во пријателски натпревар во Гевгелија, загубија од второлигашот Кожуф со 3-1 (2-1).