Спорт (25)

Спортско воздухопловство: Светски куп во дрнови

Неуморен е клубот Фил феникс, предводен од директорот Здравко Тодороски. Успешно, вторпат, го организираа Светскиот куп во летање, управување квадрокоптери (дронови).

Џудо Клубот СЕИШИН-Прилеп повторно настапи на Државно Првенство и се закити со 21 медал

На 27.05.2018 во Прилеп, спортска сала на ООУ Добре Јованоски се одржа Државно Првенство за Помлади Пионери-ки и Кадети-ки.

Победа на крајот на сезоната 8-мо пласирана - опстанокот треба да се завери во баражот

Фудбалерите на Победа со вчерашната минимална победа над Ренова од 1-0 на стадионот Младост во Струмица во конечниот пласман на крајот на сезоната 2017/2018 го освоија 8-то место.

Џудо клубот „Сеишен“ од Прилеп со освоени пет медали на меѓународен турнир

На 13.05.2018 во Пеќ, Косово во организација на Џудо Клуб "Ипон" Пеќ, се одржа Меѓународен Турнир во "JUDO FOR PEACE".

Пелагониското дерби без победник, Пелистер и Победа продолжуваат со битката за опстанок

Екипите на Пелистер и Победа на стадионот „Тумбе Кафе“ го одиграа пелагониското дерби со голем значај и истото заврши без победник (1-1).

Нова промена во ФК Победа

Мегленски е четвртиот тренер во ФК Победа.

Победа на пионерите, а реми на помладите пионери со Шкендија

На натпреварите од 18-тото коло на Супер лигата на вешталја, одржани на 01-ви април 4 бода за двете помлади генерации на Победа.

Секој викенд пинг-понг турнири

Наближува 18 февруари за почеток на Супер лигата, а со тоа се интензивираат подготовките на екипите.