Шминката, неизбежната женска рутина со која ги истакнуваме најубавите црти на лицето или се трансформираме сосема, не треба да биде табу тема дури и во летниот период, без оглед на високите температури.

Запаметете дека со добра подлога (прајмер), лесна минерална пудра во прав и фиксатор ќе имате нежен и прекрасен изглед.

 

Сите оние кои се подготвени за експериментирање, испробајте неколку од следните 5 најжешки шминерки трендови во оваа летна сезона:

Светки на очите

Дозволени се во секоја варијанта – како сенка на целиот очен капак, во вид на туш-линија над окото или пак под него, на долниот капак. Можете да ставите светки и на самиот надворешен агол од окото или можеби во внатрешниот дел наместо сенка за осветлување и отварање на окото. Важно е да се забавувате и да блескате.

 

Драматични силни бои

Смело и драматично, мешавина од експлозивни бои – портокалова, црвена, зелена, жолта и сина. Со еден збор – виножито на вашите очи. Може да искомбинирате неколку бои или да ставите само една врз целиот очен капак, важно е да бидете храбри и да не се премислите при нанесувањето.

 

Пастелни сјајни очи и проѕирни сјајни усни

Најпожелно е и двете да блескаат со прозирен сјај, а основните бои под нив да се меки и пастелни. Тоа значи дека бирате нијанси како нежно бебешко розово, пудра боја или беж и шампањ нијанси. Усните и очните капаци прекријте ги со проѕирен сјај за совршен завршен изглед.

 

Природни запуштени веѓи

Кога имате густи и убави веѓи и не ви е потребно премногу шминка. Тие се доволен украс сами по себе. Дозволено е дури и малку да ги запуштите, односно не пречи да се неуредни сé додека се зачешлани во една насока. Веѓите кои се силно истакнати и прецизни се дефинитивно аут оваа сезона.

 

Розови усни

Сите варијанти на розовиот кармин се во фокусот оваа летна сезона, од нежни пастелни нијанси до жешки експлозивни розови тонови. Карминот е доволен сам по себе, не ви треба премногу дополнителна шминка на очите.

1579 comments

 • SonjaBeali SonjaBeali 28 Nov 2017

  buy cbd oil online your input here cannabidiol oil for sale online

  cbd hemp oil for sale browse around this web-site cbd oil for cancer where to buy

  Reply
 • TerryFut TerryFut 28 Nov 2017

  cialis viagra levitra sale
  levitra bayer 20mg meilleur prix
  meds sale levitra
  levitra 20 mg
  buy levitra cheap online

  Reply
 • Infela Infela 27 Nov 2017

  http://paydayonlinemoneys.com/
  loans of america
  payday loans online
  bad credit private lenders
  online payday loans

  Reply

Leave a comment