Убавина и Здравје (53)

Намалете го вишокот килограми со пешачење

Пешачењето е најдобар начин за зачувување на здравјето и ослободување од вишокот килограми. Но, најчесто наоѓаме изговори дека немаме доволно време за долга прошетка во текот на денот па затоа еве неколку совети како да пешачите, а тоа да не ви го наруши текот на испланираниот ден:

Невообичаени домашни трикови

Секојдневни се сретнуваме со проблеми како главоболка, уморни стапала или ‘рчење, па еве неколку интересни трикови кои ќе ни помогнат да се ослободиме од овие проблеми:

Едноставен трик кој ќе ви помогне полесно да ја постигнете посакуваната фигура

Вежбањето е еден начин за тоа како полесно да дојдеме до посакуваната витка линија, тоа сите знаеме, но постои еден трик што ќе го зголеми ефектот од вежбањето - гума за џвакање!

Скриени симптоми кои укажуваат на тоа дека имате покачен шеќер во крвта

Дијабетис или шеќерна болест е нарушување на шеќерот во крвта и еден од поголемите проблеми кај јавното здравје.

Нов тренд за плетење на косата: Pipe Braid

Pipebraid е начин на плетење на косата што не сме виделе претходно.

Како до блескава кожа во домашни услови

Чистата и убава кожа е еден од главните елементи за убавината на лицето.

Намирници кои треба да ги избегнувате

Здравата исхрана не значи само да јадите здрава храна туку и да ја избегнувате онаа која не е. Секако, листата и за двете е прилично долго и тешко би било да ја сместиме во еден артикл, но постојат намирници кои се исклулчително лоши за нашето здравје и секако треба да се избегнуваат.

Сами ја фарбате својата коса? Смеете или не?

Разни трендови за убавина кои во јавноста лансираа и мнозинство производи за самостојно разубавување, доведоа тоа тоа да секоја жена може да ја бои својата коса без помош од фризер.